כחלק מההכנות לחתונתו של אחי היקר, הסתובבתי בין חנויות שונות כדי למצוא שמלה שתהלום את האירוע, באחת מחנויות היוקרה מצאתי שמלה כלבבי, רק המחיר שלה היה גבוה מהתקציב שהיה ברשותי. בגלל לחץ של זמן, לא הייתה לי ברירה וקניתי את אותה השמלה.
יצאתי מהחנות ואמרתי לעצמי, לו רק הייתי יודעת מי קנתה את השמלה הזו לפני, הייתי יכולה לפנות אליה ולשלם לה על שכירות. כך היא תוכל להחזיר לעצמה חלק מעלות הרכישה ואני אחסוך לעצמי מההוצאה הגדולה.
לפתע נצנץ רעיון במוחי, למה שלא נקים פלטפורמה אינטרנטית לתווך בגדי ערב?
לזאת שמחפשת אחר בגד לאירוע ומתרוצצת מותשת מחנות לחנות ממכירה אחת למשנה. יום אחר יום. מבקשת גזרה מתאימה, צבע הולם, גודל נכון...... וכשהכל כבר מתאים .... אז מגיע המחיר ולזאת שכבר אחרי ההתרוצצות, חקרה ויגעה...ולבסוף מצאה. וברשותה בגד מושקע ויקר ערך, ששלמה עבורו דמים מרובים ועתה לאחר ששימש אותה לאירוע הגדול, מונח בארון כאבן שאין לה הופכין.

קצת עלינו...

באתר זה לקחנו על עצמנו למטרה לתווך בין "בעלת השמלה" לבין זו המחפשת אחריה נואשות. כבר עשינו במזל טוב, המון שידוכים.
האתר מתעדכן מידי יום בהיצע חדש של מבחר שמלות.
כמו כן נרשמות בכל יום מאות פניות במערכת של נשים המבקשות להתעדכן ולמצוא את הבגד לפי הנתונים שהכניסו. "שמלה להשכיר" הפך להיות הקטלוג של בגדי ערב בציבור החרדי.

מה באתר?

אתר 'שמלה להשכיר' מכיל תמונותיהן של יותר מ-4000 שמלות ערב יוקרתיות בבעלותן של נשים מכל רחבי הארץ והוא מכיל שמלות בכל המידות, כל הצבעים ובשפע סגנונות. כמו כן ניתן למצוא בו מאות סטים למשפחות גדולות.
אנו שמים דגש על איכות השמלות וטיבן ומכניסים למאגר שמלות אשר נתפרו בשנתיים האחרונות.
לצד כל שמלה המתפרסמת במאגר מופיע מידע אודות נתוניה הכולל: מידה, צבע, סוג הבד, גובה וכו'
באתר ניתן לפרסם שמלות ערב וכן ל"שוטט" בין תמונותיהן של אלפי השמלות, להתרשם, ובהמשך ליצור קשר עם - המשכירה.

קצת נתונים...

ב'שמלה להשכיר':

10,833

בגדי ערב

2,347

סטים

7,764

שמלות לבחורות

5,300

שמלות לילדות ונערות

האתר מתעדכן מידי שבוע בעשרות
שמלות חדשות!

אנחנו מפרסמים:

כתבו עלינו:

יתד נאמן כ"ה כסלו תשע"ה

אם עד לא מזמן, חלק לא מבוטל מהקושי של טרום חתונה היה בהתרוצצות מעייפת ומתישה בחיפוש אחר בגדים לארוע לכל בנות המשפחה וכן בהוצאה לא מבוטלת.
אם עד לא מזמן בארונות רבים היו מונחים כאבן שאין לה הופכין, בגדי ערב יוקרתיים שהושקע בהם ממון רב.
מאז הוקם המיזם היצירתי 'שמלה להשכיר' השתנו פני הדברים, המטרד וכאב הראש הפכו לישיבה נעימה מול המחשב. ומאידך נשים רבות הצליחו להשכיר את בגדיהן, ובכך לכסות את השקעתן ולהיטיב עם משפחות נוספות.
בקיצור משהו טוב קרה עם הקמת תכנת התווך 'שמלה להשכיר'...
לאחר תקופה ארוכה ששמלה להשכיר הפך למושג ידוע ונפוץ, רצינו לדעת קצת יותר, על המתרחש מאחורי הקלעים ופנינו ליוזמת הרעיון שתספר לנו מעט מהמתרחש: מאז שהוקם המאגר הרעיון מחלחל, וכמעט אין משהי שמחפשת בגד לחתונה ולא מעיינת דבר ראשון במאגר 'שמלה להשכיר', הביקוש הוא עצום ובכל יום נכנסות למאגר מאות משתמשות שהתקינו את התכנה במחשבן הביתי (בחינם) ומאז יש להן בתוך הבית מאגר עצום של בגדי ערב איכותיים וחדשים, שמתעדכן אוטומטית. אישה המחפשת בגד, בהנחה ועברה על כל המאגר ולא מצאה, לאחר כמה ימים יכולה שוב להסתכל ולראות דוגמאות נוספות. אני חושבת שהסיפוק של אלו המצליחות להשכיר את בגדיהן הוא גדול, בסה"כ לא הייתה להן כמעט טרחה סביב השכרת הבגד (שליחת תמונה במייל או בדואר) ובקלות כיסו את ההוצאה הגדולה שכרוכה בתפירת/קניית בגד. וגם אלו שאין להן עניין בכיסוי ההוצאה, יש בכך חסד עצום עם הזולת במקום שהבגד ישכב בארון יוכלו עוד נשים ליהנות ולחסוך מעצמן את הטרחה, בבחינת זה 'נהנה וזה אינו חסר'. נשים רבות מתקשרות ומודות על הטובה העצומה שעושות איתן המשכירות בכך שמכניסות את בגדיהן למאגר. ולסיום: המאגר מתפתח כל הזמן ללא הפסקה. בכל שבוע מתווספות עשרות שמלות חדשות וסטים מהממים שהושקע בהם הון רב, ומחיר השכרתן יחסית להשכרות ביתיות נמוך. וכן בתקופה זו אנו עובדים על שדרוג התכנה בצורה משמעותית ביותר ע"מ להעניק למשתמשות הרגשה יותר נעימה ולהקל עליהן במלאכת החיפוש.

קראי עוד...

'משפחה' כ"ה כסלו תשע"ה

רובכן וודאי שמעתן / נתקלתן במיזם המדהים של 'שמלה להשכיר' - מאגר השכרת השמלות הממוחשב, המיועד לנשים, נערות וילדות, שדבר קיומו התפשט כאש בשדה קוצים בכל שדרות הקשת החרדית.
כשאת עומדת לפני שמחה ומחפשת בגד לך ולבנות משפחתך, מה יותר פשוט מלהתקשר ל'שמלה להשכיר' ולקבל במייל או בתקליטור את המאגר? אחרי שאת מורידה את התכנה למחשב שלך (חצי דקה בדיוק) נפרשות בפניך אלפי שמלות לאירועים, בכל המידות , הדוגמאות והגוונים. כל שנותר לך הוא להשתמש באופצית המיון, לבחור כמה שמלות שמוצאות חן בעיניך ולקבל מ'שמלה להשכיר' את כתובות המשכירות. כל זאת עבור תשלום סמלי...
ולהיפך: תפרת לך ולבנות משפחתך שמלות מפוארות לשמחה. השקעת כסף רב. השמלה נשארת לשכב בארון. למה שלא תשכירי אותה? גם חסד עם הזולת וגם החזרה חלקית של ההשקעה. שילחי ל'שמלה להשכיר' את תמונת השמלה, קבעי את המחיר שאת מבקשת תמורת השכרתה וחכי לטלפונים.....והמחיר? הפתעה עליה תקראי בהמשך! רצינו לדעת מעט מהמתרחש מאחורי הקלעים של המיזם היצירתי הזה ופנינו ליוזמת ומבצעת הרעיון במספר שאלות: איך הגעת לרעיון כ"כ מקורי ומוצלח? במשפחתנו חיתנו כבר כמה ילדים והדבר הקשה ביותר לי ולאחיותי היה למצוא בגדים לאירוע. התרוצצויות בלי סוף ואיסוף מידע מחברות ושכנות וזאת כאשר בעצם יש המוני שמלות שכבר הושקע בהם זמן וכסף והן נמצאות בארונות שכוחים... עוד כשלמדתי בסמינר יגעתי את ראשי איך אפשר לרכז את כל השמלות הללו ולהשתמש בהם שימוש חוזר. אחרי החתונה 'צנח' לי פתאום הרעיון הזה ו'החלטתי להרים את הכפפה' לטובת כלל הנשים. איך מקבל ציבור הנשים את הרעיון? השקענו במאגר הזה ממון רב ומחשבה רבה. לייצר תכנה כ"כ משוכללת ומפורטת זה לא דבר של מה בכך. בפעם הראשונה בה פרסמנו את המאגר בעתון מקומי בירושלים, חששנו והתפללנו ויחלנו להצלחה. ואמנם עד ליום המחרת כבר היו לנו 150 טלפונים, של נשים שהתלהבו מהרעיון ורצו להצטרף. מאז ועד היום, ב"ה הטלפונים לא מפסיקים אפילו ליום אחד. ואכן בחודשים האחרונים, מאז פתיחת המאגר נשים רבות נעזרו בנו ותארו לנו איך המטלה הלא פשוטה שבמציאת בגד לחתונה הפכה עבורם לחוויה נעימה וקלה וכן בצד המשכירות , כאשר נשים רבות השכירו את הבגד שלהם ויכלו לכסות חלק נכבד מההוצאה שהייתה כרוכה בתפירת/ קניית הבגד . המשוב החיובי שקבלנו, וההתעניינות הרבה, מדרבנת אותי להמשיך ולהרחיב את מעגל המשתמשות. כיום המאגר מונה אלפי שמלות במידות, צבעים וסגנונות שונים. שמתוכם מאות סטים המתאימים לכל בנות המשפחה למגדולה ועד קטנה. האם כל שמלה יכולה להכנס למאגר, או שאתם מגבילים ומסננים? מאד חשוב לנו איכות השמלות שנכנסות למאגר, ולכן אנחנו מכניסים למאגר רק שמלות שנתפרו/נקנו בתקופה האחרונה וכן שמס' השימושים בהן לא היו רבים מידי ובאמת רוב השמלות הנמצאות במאגר השתמשו בהם פעם אחת/שתיים בלבד . ספרי לנו איך מתוך אלפי שמלות נוכל להגיע לשמלה המתאימה.... תכנת החיפוש של 'שמלה להשכיר' מאפשרת לסנן שמלות לפי קטגוריות שונות של אזור מגורים, מידות, צבעים, מחירים וכו'. לדוגמא, מתוך מגוון קטגוריות בחרנו בקטגוריה: בחורות ונשים צעירות, מידה 38/40 – נמצאו 579 תוצאות. אם נמקד יותר את החיפוש ונגביל לצבע ורוד בלבד- כעת נמצא 148 תוצאות . תארו לעצמכן, אתן מסתכלות על 148 תמונות מוגדלות של שמלות במידה שלכן ובצבע שבחרתן ומתוך זה בוחרות כמה שמלות שמוצאות חן בעינכן ויוצרות קשר עם המשכירות. נשים שעוקבות אחרי ההתפתחות של המאגר (שמתעדכן אוטומטית במחשב) יכולות לראות שכמעט בכל יום נוספות שמלות חדשות, כך שהמאגר גדל עוד ועוד מידי יום. אנו קוראות בפרסומות על מבצע של 'שמלה להשכיר'. את יכולה לפרט לנו יותר מהו המבצע? בשמחה. עונת החתונות של חודש אב הסתיימה, ואנו נערכות לקראת העונה הבאה שתהיה אי"ה אחרי החגים. בדרך כלל הכנסת שמלה כרוכה בתשלום, כדי לדרבן עוד ועוד נשים להכניס למאגר את השמלות שהשתמשו בהן כבר, הכרזנו על 'מבצע השכרה ללא תשלום'. המשכירה בגד יכולה לפנות אלינו ולשלוח לנו תמונה (רצוי כמובן תמונה יפה מהאירוע. אל דאגה, אנו מטשטשות את הפנים..), ואנו נכניס את הבגד למאגר ללא תשלום. המבצע מוגבל בכמות ובזמן, הזדרזנה כדי לא לאחר!

קראי עוד...

יתד נאמן כ"ה כסלו תשע"ה

להיפגש בשמחות
ידוע ב'עולם' שקל יותר לחתן בן מאשר בת, אבל יש נשים שטוענות בנחרצות שלחתן בן עם כמה אחיות אחריו קשה לא פחות......
למה? שלושה ניחושים: בגדים, בגדים או בגדים. צדקתם, כל האפשרויות נכונות. חמש אחיות שצריך להלביש לחתונה פירושו זמן רב, התלבטויות רבות, ריצות, כוח ו'המון המון' כסף. עד שתחליטו אם אתם מעדיפים להשקיע סכום נכבד בשכירת בגד, או סכום כפול ומכופל ברכישה או תפירה, כדאי שתקחו בחשבון את השורה התחתונה: בכל אחת מהדרכים העומדות לפניכם, תגיעו לצומת השכרת שמלות. או במוקדם – כשתבקשו לשכור, או במאוחר – כשתרצו...
להשכיר את הבגדים שרכשתם בממון רב ולנסות לכסות את העלויות. ואז... כדאי שתחפשו את השלט: 'שמלה להשכיר'. זו הכתובת היחידה שמציעה לכם לעבור את התהליך המתיש בנחת, במינימום זמן וכסף ובשיא הנוחות. 'שמלה להשכיר' הנו מסוג הדברים שכאשר נחשפים אליהם לא מבינים איך אף אחד לא חשב עליהם קודם. מדובר ביוזמה גאונית אך פשוטה, זמינה, נגישה ושימושית, שמקלה באופן משמעותי על משפחות בערב שמחה. המיזם החדשני של 'שמלה להשכיר' הוא בעצם תוכנת תיווך בין הצעות של בגדי ערב להשכרה, לבין המחפשות אותן. אם אתן מאלו שמחצית הארון שלהן תפוסה בסטים יוקרתיים של בגדי ערב מהחתונה האחרונה, כל מה שתצטרכו לעשות כדי להשכיר אותם, לכסות את עלויות התפירה שלהם, ולאפשר למשפחה נוספת ליהנות מהם, הוא לשלוח תמונות של השמלות באמצעות המייל. המאגר מותקן עד עתה באלפי מחשבים ביתיים של נשים ובחורות מהמגזר החרדי , ומתעדכן אוטומטית כך שברגע שתתפרסם שם תמונת שמלתכןׁ(כמובן בטשטוש הפנים ), בכל יום מאות נשים שמחפשות שמלה יראו אותה. אם אתן שייכות לקבוצת המחפשות – אתן מוזמנות להתיישב בנחת מול המחשב הביתי, להתקין את התוכנה ללא תשלום ולקבל בבת אחת מאגר ענק של יותר מ-3,000 שמלות להשכרה, ביניהם סטים רבים ובגדים מכל הסגנונות, המידות והצבעים, שמחירם נמוך יחסית לשוק ההשכרות הביתיות. גם אם התקשיתן למצוא בגד הולם, כדאי לבדוק שוב לאחר מספר ימים. המאגר גדל ומתחדש כל הזמן, ובכל שבוע הוא מתעשר בעשרות הצעות חדשות. לאחרונה הכניסו ב'שמלה להשכיר' תמונות של שמלות מכמה מההשכרות הביתיות ידועות השם של בגדי ערב בירושלים וב"ב, ועוד כמה השכרות ידועות בדרך.... כך שבאמת אין צורך לצאת ולהתרוצץ, כי יש במאגר ה-כ-ל. מלבד ההתפתחות הכמותית – בימים אלו עובדים ב'שמלה להשכיר' על שדרוג התוכנה כדי לאפשר שימוש קל ונוח יותר במאגר ולהקל על תהליך החיפוש. 'שמלה להשכיר' – להיפגש רק בשמחות.

קראי עוד...